Aktuality 28. 03. 2023

Studentský projekt Fashion Event Dotek předčil očekávání a podpořil Alianci žen s rakovinou prsu o.p.s.

Studentský projekt Fashion Event Dotek předčil očekávání a podpořil Alianci žen s rakovinou prsu o.p.s.

Studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně měli před sebou nelehký úkol, ale zvládli to skvěle. V sobotu 18. března 2023 ožila budova bývalého areálu Svit ve Zlíně módou a designem. Studenti zorganizovali již jedenáctý ročník módní přehlídky, která byla zakončena charitativní aukcí, na které se podařila vybrat rekordní částka. Studentský neziskový projekt podpořila také poslankyně Evropského parlamentu Martina Dlabajová.

Fashion Event Dotek odstartovaly v odpoledních hodinách edukativní workshopy, program pokračoval galavečerem s módní přehlídkou a s aukcí a vyvrcholil nabitou afterparty. Celým slavnostním večerem hosty provedlo moderátorské duo Hana Řičicová a Linda Bartošová. Módní přehlídka představila celkem 12 kolekcí studentů designu jak z Česka, tak i Slovenska a Anglie.

Již tradičně na módní přehlídku navázala charitativní aukce, která každoročně podporuje chod neziskové organizace Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s. Návštěvníci měli možnost vybírat nejen mezi designovým oblečením a sklem, ale i grafikami, obrazy a bytovými doplňky. Jedenáctý ročník se stal rekordním, nezisková organizace si odnesla podporu ve výši 65 780 Kč.

Po skončení hlavní části galavečera mohli návštěvníci pokračovat na afterparty, o jejíž hudební program se postaral zlínský producent Rainer a DJs Fitness300 a SERB686. Jako headliner celé party přijal pozvání Jakub Strach, vystupující pod jménem NobodyListen.

„Studenti odvedli neuvěřitelný kus práce, opravdu mě velmi mile překvapili, s jakou profesionalitou, nadšením, ale také s pokorou přistupovali k naší spolupráci,“ uvedla poslankyně Evropského parlamentu Martina Dlabajová, která studenty podpořila a projekt zaštítila.

„Jsem moc ráda, že mě studenti před akcí oslovili a mohla jsem být součástí jejich projektu. Překvapením pro mě bylo, co studenti dokázali udělat s původně ne příliš útulným prostorem a jak zvládli nápor diváků, kterých bylo na večerním programu přes 400. Celá akce byla neuvěřitelný zážitek. Moc jsem si to užila, a ještě si odnesla z dražby krásný designový kousek. Ráda jsem akci podpořila a těším se na další spolupráci se studenty, kteří přijali mé pozvání a přijedou za mnou do Evropského parlamentu,“ dodala M. Dlabajová

Photo credit: Mojmír Ševčík, Patrik Fica, Vojtěch Plhák, Petr Polanský


Kontakt